Telephelyeinken automata hídmérleg rendszer működik amely célja a termékek és a szállítójárművek gyors és pontos mérése a gyorsabb és kényelmesebb ügyintézés érdekében.
Hídmérleg működése
A hídmérleg mindkét irányból megközelíthető gépjárművelMindkét oldalán van egy piros-sárga-zöld színű közlekedési lámpa, egy-egy rendszámfelismerő kamera, valamint a mérleg közepén oszlopon elhelyezett rakománykamera, és RFID olvasó. Egyes telephelyeken led kijelzőn is leolvasható az aktuális mért súly.
A mérés szakaszai:
- 1. Felhajtás
- 2. Stabil súly beállása
- 3. Fotók, rendszámok, súly letárolása
- 4. Lehajtás
A közlekedési lámpa jelzései:
- Sárga villogás: a rendszer üzemel, fel lehet hajtani- Sárga folyamatos világítás: a szerelvény tömege átlépte a beállított 2 tonnát, várakozás a stabil súly beállására.
- Piros: fotók készítése, adatok adatbázisba mentése folyamatban
- Zöld: le lehet hajtani a mérlegről.
(akkor is, ha az internetkapcsolat megszakad, vagy akár a szerver leállás van)
A rendszer sematikus rajza
Fontos!
- A mérést mindig gépjárművezetővel együtt kell elvégezni, a sofőr lehetőleg ne szálljon ki a járműből a lámpa zöldre váltása előtt!
- Amennyiben úgy van tervezve a logisztika, és van rá lehetőség, mindig le kell mérni a teljes szerelvényt üresen, és a rakománnyal együtt egyaránt!
- Ha a trélereket külön pakolják fel, akkor mielőtt a vontató felkapcsolná a félpótot, mindenképpen mérje le csak magát a vontatót!
- A trélereket legalább félévente tárára kell mérni! 1
- Kerüljük a mérlegen való gyors áthajtást! Inkább legyenek felesleges, sem mint elmaradt mérések!
1 saját gépjármű flotta esetén